Get Adobe Flash player

Головне меню

Річний план роботи дошкільного навчального закладу №7 на 2018– 2019 навчальний рік8

ЗМІСТ

І розділ.   Аналіз роботи дошкільного навчального закладу № 7 за 2016 – 2017 навчальний рік. Завдання на поточний 2017 – 2018 навчальний рік……...

ІІ розділ.  Методична роботи з кадрами………………………………………….

ІІІ розділ. Робота методичного кабінету…………………………………………

ІV розділ. Організаційно-педагогічна робота……………………………………

V розділ.  Адміністративно-господарська діяльність……………………………

VІ розділ. Вивчення стану організації життєдіяльності дітей…………………..

 

План роботи на оздоровчий період………………………………………………..

Додатки:

1. Охорона життя та безпека життєдіяльності дітей

2. План спільної роботи дошкільного навчального закладу № 7 та ЗОШ № 

3. План музичних свят та  розваг на  2017/2018 н. р.

4. Перспективне планування фізкультурних свят та розвагна 2017/2018 навчальний рік

 ЗАГАЛЬНІВІДОМОСТІ

ПРОДОШКІЛЬНИЙНАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №7

Повнаназвадошкільногонавчального закладу (за статутом)

Дошкільнийнавчальний заклад №7

загального розвитку Ужгородськоїміської ради

Закарпатської області

Ідентифікаційний код

34835313

Адреса закладу

м.Ужгород,вул.Волошина, 46

Телефон

61-51-26

E-mail

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Адреса веб-сайту

dnz7.zzz.com.ua

Прізвище, ім’я, по батьковізавідувача

ГайоваТетянаМихайлівна

Освітазавідувача (повнаназванавчального закладу, спеціальність за дипломом, рікзакінчення ВНЗ)

Мукачіське педагогічне училище, вихователь в дошкільних закладах

1981р.

Ужгородський Державний університет, українська література – 1993 р.

Мукачівський Державний університет, 2017 р.

Дата заснування закладу

1956 р.

Дата реєстрації (перереєстрації), останньоїредакції Статуту

2016 рік

Профіль закладу за статутом та робочимнавчальним планом на момент атестаційноїекспертизи (пріоритетнийнапрямроботи )

Гуманітарно-естетичний

Мованавчання

Українська

Перелікнавчальнихпрограм

Базовий компонент дошкільноїосвіти України, Програмарозвиткудитинидошкільноговіку «Українське дошкілля» (2017)

Характеристика мережі:

 

 Молодшагрупа №1 25

 Молодшагрупа №2 27

 Середнягрупа 29

 Старшагрупа – 30

 Всього:111 дітей

Режим роботи закладу

з 

 

 

 

 

 

І. АНАЛІЗ РОБОТИ ДНЗ ЗА 2016 – 2017 Н.Р.

Аналіз якості та результативності роботи колективу дошкільного навчального закладу за 2016 – 2017 н.р.

 

Дошкільний навчальний заклад №7 Ужгородської міської ради знаходиться за адресою: м.Ужгород, вул. Волошина, 46. Розрахований на 80 місць.

Відомості

Показники

1

Кількість груп усього

4

2

Дошкільні

4

3

Режим роботи груп

12 годин

4

Кількість вихованців

111

5

Кількість працівників усього

27

6

Педагогічний персонал

13

7

Медична сестра

1

 8

Обслуговуючий персонал

13

 

1.1.Робота педагогічного колективу щодо виконання вимог Програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

У 2016/2017  навчальному році освітня діяльність дошкільного навчального закладу №7 здійснювалася відповідно до Законів України «Про освіту», «Про інших нормативно-правових документів, інструктивно-методичних листівМОН дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, України, Статуту та Правил внутрішнього трудового розпорядку ДНЗ.

Навчально-виховний процес у дошкільних групах підпорядкований основним вимогам Базового компоненту дошкільної освіти України, завданням програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», та програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

         Упродовж  2016/2017 навчального року навчально-виховний процес дошкільного закладу був спрямований на вирішення головної методичної мети:підвищення рівня професійної  майстерності педагогів в опануванні сучасних освітніх технологій в умовах інноваційного освітнього простору; пропагування інновацій та досвіду інноваційної діяльності в педагогічній практиці.

  У житті дошкільників практично рівномірно збалансовані різні форми активності (фізична, соціально-моральна, емоційно-ціннісна, пізнавальна, мовленнєва, художня, креативна).У навчально-виховному процесі використовуються такі основні форми організації дітей: спеціально організована навчальна діяльність (заняття), ігри, самостійна діяльність дітей (художня, рухова, мовленнєва, ігрова, трудова, дослідницька та ін.), індивідуальна робота, спостереження, екскурсії, походи, свята та розваги, гуртки тощо.

Два рази на рік проводилися підсумкові заняття з логіко-математичного розвитку з дітьми молодшого, середнього та старшого дошкільного віку, з мовленнєвого розвитку із дітьми середнього дошкільного віку та грамоти – старшого дошкільного віку. Слід відмітити, що такі педагоги, як Олейник Г.Ю., Бенца Н.І., Лакас А.В., Богдан В.С., Чемсак С.М. показали належний рівень персональної відповідальності за результати навчально-виховної роботи з дошкільниками. Отже, переглянувши підсумкові заняття, можна зробити висновок, що рівень та ефективність навчально-виховної роботи в закладі є належним.

         З метою реалізації Закону України «Про дошкільну освіту» положень Національної доктрини розвитку освіти, змісту Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, Типового положення про дошкільний навчальний заклад та інших нормативних документів, передбачених чинним законодавством накресленим річним планом роботи на 2016/2017 н.р. колектив дошкільного навчального закладу спрямував свою діяльність на вирішення завдань:

1.       Здійснювати особистісне зростання кожної дитини з урахуванням її задатків, здібностей, індивідуальних психічних і фізичних особливостей через реалізацію інваріантної та варіативної складових Базового компонента дошкільної освіти.

2.       Забезпечувати результативність та якість праці педагогів, направленої на реалізацію програмових завдань, застосування інноваційних методів та підходів, розвиток фізичного та інтелектуального потенціалів дошкільнят.

3.       Здійснювати національно-патріотичне виховання дошкільників засобами музичного виховання.

4.       Залучати батьків до активної участі у заходах, що проводяться в дошкільному закладі, до створення розвивального життєтворчого середовища, благоустрою території ДНЗ, формувати в них відчуття приналежності до колективу дитячого садка як однодумців і спільників.

         На виконання даних завдань спланована чітка, системна робота, спрямована на підвищення професіоналізму, зростання компетентності педагогів у питаннях виховання, навчання та розвитку дитини дошкільного віку, у знаннях дитячої психології.

         Матеріальна база закладу в хорошому стані: обладнана територія, упорядковано квітники, проведено поточний ремонт  бесідок на дитячих майданчиках, облаштовано майданчики ігровими спорудами (пісочниці, гірки, гойдалки). У групах придбано значну кількість посібників, іграшок, завдяки чому вихователі можуть організовувати різноманітні види діяльності з дошкільниками. Оформлено куточки для сюжетно-рольових ігор «Сім’я»,  «Дитячий садок», «Лікарня», «Аптека», «Бібліотека», «Школа», «Дорожній рух».

Моніторингом основних компетенцій дітей було охоплено 80 дітей, що склало 72 %. Зведені результати свідчать про наступне:

 

№ з/п

Вікова група

Всього обстежено

Кількість дітей з високим

рівнем розвитку

Кількістьдітей з середнім

рівнем розвитку

Кількість дітей з достатнімрівнем розвитку

Кількість дітей

з початковим рівнем розвитку

1.

Молодша №2

25

10 (38,5  %)

10 (38,5 %)

3 (11,5%)

2 (11 %)

2.

Середня

25

10 (40 %)

13 (52 %)

2 (8 %)

-           

3.

Старша

30

12 (40 %)

18 (60 %)

-           

-           

Всього:

80

32 (40 %)

41 (51,3 %)

5 (6,2 %)

2 (2,5 %)

 

Результати контрольно-діагностичного обстеження показали успішне  засвоєння освітніх завдань  програми розвитку дітей дошкільного віку «Українське дошкілля», «Впевнений старт» в середній та старшій групах. Одним із пріоритетних напрямків в роботі педагогів зі старшими дошкільниками було формування життєвої компетентності дошкільника, здійснення підготовки дітей до школи, соціалізація дитячої особистості, надання кваліфікованої допомоги дитині у формуванні елементарних навичок навчальної діяльності. Належне місце в підготовці дітей до школи займали фронтальні, інтегровані, комплексні, тематичні та індивідуальні заняття.

Отже, виходячи з результатів оцінювання досягнень дітей за освітніми лініями, які узагальнені у таблиці, можна зробити наступні висновки: в цілому показники позитивні, переважає середній рівень розвитку, кожна дитина в певній мірі реалізувала свій потенціал, вона жила та діяла на рівні своїх оптимальних вікових і індивідуальних можливостей. Протягом року чітко простежується як загальна тенденція позитивної динаміки змін щодо підвищення рівня знань, умінь, навичок та ставлень дітей, так і тенденція позитивної динаміки змін кожної дитини. У порівнянні з показниками зрізів знань у першому півріччі помітно, що показники у другому півріччі покращилися у середній та старшій групах. Вихователям молодшої групи слід посилити індивідуальну роботу з дітьми, що мають достатній та початковий рівень розвитку.

Аналіз результатів гурткової роботи

Варіативна складова змісту дошкільної освіти Базового компонента реалізується через  організацію роботи гуртка з англійської мови.Гурткова робота організовувалась за окремими програмами та календарним планом, керівник Дорогих Л.М.

На кінець навчального 2016/2017 навчального року  було охоплено гуртковою роботою 90 дітей, що становить 90 від загальної кількості дітей дошкільного віку.Гурткові заняття проводились у другій половині дня, у час, відведений для ігор та самостійної художньої діяльності дітей. Тривалість їх відповідає визначеним нормативам для навчальних занять, періодичність проведення становить 3 рази на тиждень. Наповнюваність гурткових груп 12 – 24 дітей. Гурткова робота направлена на виявлення, підтримання та розвиток здібностей і природних нахилів вихованців, особистісно-орієнтованого підходу до творчого розвитку кожної дитини.

1.1.                  Рівень підготовки дітей до навчання у школі.

У 2016 році 28 дітей випущено в школи  міста. Вихователі якісно підготували дітей до школи. З метою визначення готовності дітей до навчання в школі, практичний психолог закладу Данилко М.В. провела психологічну діагностику вихованців старшої групи. «Психологічна готовність дітей до навчання в школі» - середній бал готовності дитини до школи складає 8,9 бали.

Результати діагностики готовності до школи дітей старшої групи

 

Кількість обстежених

дітей

Рівні

Середній бал групи

 

 

28

високий

72 – 80

вище середнього

59 – 71

середній

47 – 58

нижче середнього

34 – 46

низький

0 – 33

8,9

8 – 19,3 %

15 – 48,3%

5 – 19,3%

-

-

 

Слід відмітити результативні та цікаві форми роботи з наступності ДНЗ та школи проведені в цьому році:

-         екскурсії дітей на подвіря школи, в клас на урок. На спортивний майданчик школи;

-         бесіди з дітьми про правила поведінки учнів у школі;;

-         ознайомлення із професією вчителя.

Ці заходи сприяли активізації мотиваційної готовності дітей до школи.

1.3. Робота з охорони життя і зміцнення здоровя дітей.

Організація медико-профілактичної роботи. Роботу даного напрямку у закладі здійснюють старша медична сестра Сличко О.Ю. У своїй роботі медична служба керується: Законом України «Про Дошкільну освіту» ст.34 «Медичне обслуговування у дошкільному навчальному закладі»,  Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Законом України ,Основи законодавства України про охорону здоровя, Наказом МОЗ та МОН України «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей в дошкільному навчальному закладі», інструктивно-методичними рекомендаціями щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному навчальному закладі, Положенням «Про медичний кабінет дошкільного навчального закладу», наказами управління освіти Ужгородської міської ради, органів охорони здоровя міста (СЕС).

План роботи медичної служби на 2015 – 2016 н.р. складений відповідно до річного плану роботи закладу та виконаний в повному обсязі. Медичне обладнання та медичний інструментарій представлені у достатньому обсязі. Належним чином оформлена обов’язкова документація, на кожну групу закладу оформлено листок здоров’я, своєчасно складалися плани роботи і звіти, місячний та річний план профщеплень, здійснювався щомісячний аналіз захворюваності. Постійно контролюється стан фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми та їх загартування, щоденно проводиться ранкова гімнастика, фізкультурні заняття, плавання в басейні влітку. Здійснюється контроль динаміки розвитку та стану здоровя кожної дитини, антропометричні виміри проводилися щоквартально.

План дітоднів ми виконали на 99 %, тому що списочний склад дітей в групах понад норму. При нормі 80 дітей у нас по списку 110 дітей, це плюс 30 дітей.

         В ДНЗ запроваджене 4-разове харчування за десятиденним меню, затверджені графіки видачі їжі для кожної вікової групи. Персонал ДНЗ додержується норм та правил щодо організації харчування дітей в ДНЗ. Вартість харчування дітей з нового року піднялась на 22 грн. в день. Систематичний контроль за станом харчування здійснюється завідувачем Гайовою Т.М., старшою медичною сестрою  Сличко О.Ю.,  завгоспом Крайняк О.В. та комісією ради закладу. Результати контролю фіксуються у спеціальному журналі, обговорюються на виробничих нарадах, при завідувачеві, раді закладу, батьківських зборах.

 

         Організація фізкультурно-оздоровчої роботи.

Фізкультурно-оздоровча робота організовується під постійним медико-педагогічним контролем. У закладі проводяться різноманітні заходи для покращення самопочуття та рівня фізичного розвитку дитини.

Гігієнічне навчання і виховання

Педагогічний та медичний персонал систематично здійснює роботу з гігієнічного виховання (валеологія, охорона безпеки життєдіяльності дитини, екологічне виховання). Один раз на квартал в ДНЗ проводиться  Тиждень безпеки життєдіяльності за такими розділами: «Дитина і природа», «Дитина і вулиця», «Дитина і побут»,  «Дитина та інші люди», «Здоровя дитини». Постійно поповнюється банк даних конспектів, консультацій, сценаріїв з даного напрямку.

         Отже, робота медичної служби проводиться на належному рівні.

В наступному навчальному році медичному персоналу, інструктору з фізкультури, практичному психологу та вихователям доцільно продовжувати приділяти особливу увагу здоров'язбережувальній парадигмі виховання дошкільнят за програмою Українське дошкілля, щоб навчити дітей свідомо ставитися до свого здоровя, дбати про нього, розрізняти його стани, прагнути до здорового способу життя, тобто формувати компетентність дошкільника.

 

1.4.         Підвищення фахової майстерності через різні форми її організації.

                Методична робота з педагогічними кадрами у 2016/2017 навчальному році була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів.Кількісний і якісний аналіз оцінювання рівня організації методичної служби в ДНЗ показав, що всі форми методичної роботи (педради, консультації, семінари, семінари-практикуми, колективні перегляди занять) носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли розвитку творчої активності  педагогів, підвищенню рівня їх інноваційної компетентності. Зміст і форми методичної роботи в закладі будувались на діагностичних засадах, диференціації освітнього рівня, досвіду, професійних запитів кожного педагога та передбачені в річному плані в розділі ІІ. Методична робота.

В цілому рівень та результативність методичної роботи в ДНЗ у 2016/2017 навчальний рік можна відзначити як достатній.Проведена системна та послідовна управлінська, методична  та організаційно-педагогічна робота сприяла успішному виконанню поставлених завдань на навчальний рік.

Найбільш вагомі результати дає самоосвіта педагогів. Педагоги закладу використовують різні методи самоосвітньої діяльності, значно збільшилась кількість педагогів, які використовують інтернет джерела для пошуку інформації. А також педагогічні працівники ДНЗ є активними слухачами міських методичних об’єднань. Завідувачем Гайовою Т.М. та вихователем-методистом Басюк Л.В.  контролювалась та організовувалась систематична робота з якісної участі педагогів в усіх засіданнях методичних об’єднань міста, засідань «Школи становлення молодого вихователя».

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, проведена підписка на періодичні видання: «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Бібліотечка вихователя дитячого садка», «Дошкільний навчальний заклад», «Практика управління дошкільним закладом», «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Музичний керівник», «Медична сестра», «Психолог дошкілля».

Проведено конкурси: «Щедрі дари осені», «Дидактичні ігри та наочні посібники», «Воскресни, писанко!».

Робота з молодими спеціалістами, наставництво

В даному навчальному році в ДНЗ працює молодий спеціалістБогдан В.С. – вихователь, стаж роботи сім місяців.За молодим спеціалістом була закріплена наставник, вся робота здійснювалася відповідно до плану роботи наставника–вихователяОлейник Г.Ю.з молодим спеціалістом Богдан В.С. у 2016/2017 навчальному році.Вихователь протягом року відвідували секцію «Школа становлення молодого вихователя» на базі дошкільного навчального закладу № 38.

Упродовж року на належному рівні  проведено всі заплановані свята та розваги. Влітку проведено свято до Дня захисту дітей, спортивне свято «Веселий стадіон», День Незалежності.

         Протягом року підготовлено та проведено показові заняття.

            Для вихователів ДНЗ №7 провели:

- вихователь Басюк Л.В. майстер-клас «Реалізація ідей інтеграції в логіко-математичному розвитку дошкільників засобами ігровихрозвивальних технологій» – 15.11. 2016 р.;

Інтегровані заняття звикористанням  інноваційнихтехнологійіз дітьми:

-  вихователь Чемсак С.М. – «Весняні квіти» із дітьми молодшого дошкільного

віку 7.04.2017 р.;

- вихователь Лакас А.В.  – «Звідки у веселки кольори» із дітьми середнього дошкільного віку  24.03.2017 р.;

- вихователь Олейник Г.Ю. «Житло народів світу» із дітьми старшого дошкільного віку 16.03.2017 р.

Переглянуті відкриті заняття із використанням інноваційних технологій дають можливість зробити висновок, що вихователі використовують під час освітньої діяльності мультимедійні презентації, нетрадиційні техніки зображувальної діяльності, спадщину В. Сухомлинського, пошуково-дослідницьку діяльність.

 

1.5.         Результати атестації і аналіз якісного і кількісного складу педагогічних працівників.

Методична робота з педагогічними кадрами у 2016 – 2017 навчальному році була спрямована на підвищення професійного рівня педагогів.

 

№ з/п

Вид діяльності

Планова кількість педагогів

Фактична кількість педагогів

1

Курси підвищення кваліфікації

1

 

2

Атестація

-

-

3

Самоосвіта

12

12

4

Участь у роботі творчої групи

 

5

5

5

Участь у підготовці та проведенні методичних заходів

12

12

 

Атестація.

У 2016 – 2017 навчальному році за поданою заявою до Голови атестаційної комісії ІІ рівня управління освіти Ужгородської міської ради Бабунич О.Ю., вихователь-методист та вихователь Басюк Л.В. перенесено строк атестації на один рік, у зв’язку з переходом працівника у рік проведення чергової атестації на роботу до іншого навчального закладу.

Станом на 1 вересня 2017 р. в закладі працює 12 педагогів.

 

Якісний склад педагогічного колективу за станом на 1.06.2017 р.

1)                за рівнем освіти

Кількість педагогічних прцівників

неповна вища

середня спеціальна

вища

 12

          1

            1

         10

 

Аналіз  рівня освіти педагогічних працівників за статистичними підрахунками:

-         повна вища фахова педагогічна освіта – 6 (50 %)

-         повна вища педагогічна не фахова освіта – 4 (33,4 %)

-         навчаються в вищих педагогічних навчальних закладах –1(8,3%)

-         середня спеціальна – 1 (8,3 %).

 

2)                за стажем роботи

 

Назва посади

Молоді

спеціалісти

До 3-х р.

 

До 5 р.

 

5-10 р.

 

10-15 р.

 

15-25 р.

 

25-35 р.

Більше

35 р.

пенс.

Завідувач

 

 

 

 

 

1

 

Вихователь-методист

 

 

 

 

1

 

 

Вихователі

2

 

1

1

2

1

 

Фізінструктор

 

 

 

 

 

1

 

Психолог

1

 

 

 

 

 

 

Музкерівник

 

 

 

 

 

1

 

Всього

3

-

1

1

3

4

-

 

3)                за результатами атестації

ВЗП

Спеціаліст

Спеціаліст

II категорії

Спеціаліст

I категорії

Спеціаліст

вищої категорії

Педзвання

«вихователь-

методист»

1

4

1

-

5

1

 

Вищу освіту мають 83,4 % педагогів, середню спеціальну – 8,3%, навчаються у вищих навчальних закладах – 8,3 %.

Вищу кваліфікаційну категорію мають – 41,8 %, ІІ категорію – 8,3 %, спеціаліст – 33,3 %, ВЗП – 8,3 %, педагогічне звання «вихователь-методист» –8,3% педагогів.

За звітний період звільнились за власним бажанням 1 практичний психолог і 3 вихователів: Барканова Г.С., Лендєл Г.Ю., Мулеса А.В., Басюк Л.В.

Прийняті на роботу: вихователь Богдан В.С., практичний психолог Данилко М.В.

 

1.6. Ефективність і доцільність методичної роботи.

Основними принципами організації методичної роботи в ДНЗ є науковість, зв'язок з життям та актуальність, системність, комплексний характер, систематичність, послідовність, наступність, безперервність, творчий характер, максимальна активізація педагогів, оперативність, колективний характер.

         Для підвищення педагогічної майстерності педагогів адміністрацією були створені належні умови, організовані та проведені протягом навчального року такі заходи:

-         підготовка та проведення методичних заходів з використанням науково-методичної літератури, в якій висвітлюється поставлена проблема;

-         організація наставництва.

Протягом року проведено засідання педагогічної ради

Протягом року проведено засідання педагогічної ради:

1.2.1. Настановча – 25.08.2016 р.

На шляху до якісних змін: забезпечення умов для оптимального розвитку кожної дитини:

- висока якість освітнього процесу – дороговказ для педагогів  у створенні оптимальної освіти дошкільників;

- нормативно-методичне забезпечення організації освітнього процесу;

- обговорення та затвердження  плану роботи на 2016 – 2017  н.р.

- затвердження: освітніх програм; форм планування навчально-виховного процесу; режиму дня та розкладу занять; плану підвищення педагогічної майстерності педагогічних працівників

- про підготовку груп до нового навчального року.

1.2.2. Тематична – 21.12.2016 р.                                                                                                                  

«Шляхи вдосконалення  логіко-математичного розвитку дошкільників у світлі Базового компонента дошкільної освіти»:
- логіко-математичний розвиток дошкільника (доповідь);

- про результати тематичного вивчення «Логіко – математична компетентність дошкільника»(довідка);
- мозковий штурм «Інтелектуальний розвиток дитини»;

- педагогічне асорті «Дидактичні ігри на допомогу вихователям».

- методичний калейдоскоп – захист «Мої творчі роботи».

1.2.3. Тематична – 22.03.2017 р.

 Формування професійної компетентності педагогів через інноваційну діяльність:

- колективна творча діяльність педагогів (робота в групах);

- підсумки тематичного контролю «Ефективність організації інноваційної діяльності»;

- творчі звіти вихователів щодо впровадження нововведень в освітній процес.

         Аналіз анкетування педагогів «Чи готові ви до інновацій» свідчить, що 1 педагог має високий рівень готовності, 11 педагогів – середній, 0 – низький.

1.2.4. Підсумкова – 31.05.2017 р.

Аналіз якості та результативності організації роботи колективу ДНЗ за 2016 – 2017 н.р.

- аналіз та обговорення роботи педагогічного колективу ДНЗ у 2016 – 2017 н.р. Переваги та недоліки;

- результати моніторингу аналізу якості та результативності освітньо-виховної діяльності колективу;

- звіт вихователя-методиста, старшої медсестри, інструктора з фізкультури, музкерівника, практичного психолога, вихователів);

- обговорення плану літньої оздоровчої кампанії;

- очікування педагогів щодо пріоритетних завдань на наступний навчальний рік.

Робота педагогічних рад була проведена на науковій основі. Педагоги обмінювалися досвідом своєї роботи, активно включалися до обговорення «за круглим столом», інформували, аналізували, звітували про власні здобутки, ділились власним досвідом роботи.

         У рамках підготовки до педагогічних рад організовувалися змістовні виставки методичних та наочних посібників для організації навчально-виховного процесу.

Слід відмітити роботу вихователя-методиста Басюк Л.В., яка при підготовці до педради розробляє мультимедійні презентації, що сприяє унаочненню матеріалу.

          Протягом року проведені наступні групові форми роботи з педагогами:

1. Семінар-тренінг «Реалізація освітньої лінії «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» Базового компонента дошкільної освіти»

21.11.2016 р.

Ефективним кроком у розв’язанні завдання покращення ефективності освітньо-виховного процесу з даного напрямку роботи стало проведення проблемного семінару «Реалізація освітньої лінії «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» Базового компонента дошкільної освіти», що сприяло підвищенню рівня теоретичної підготовки вихователів з питань планування та методики організації логіко-математичної діяльності, раціональної її організації протягом дня. Вихователі отримали пам’ятки «Індивідуальний підхід до формування логіко-математичної компетентності дошкільників».

2. Семінар-практикум «Інтелектуальна кав’ярня» (інноваційна діяльність у ДНЗ)                                                                                                      

21.02.2017 р.

Доцільно відзначити, що найбільш результативним щодо підвищення рівня методичної підготовки вихователів з даного питання став інтерактивний семінар-практикум «Інтелектуальна кав’ярня» (інноваційна діяльність у ДНЗ).                                                                                                     

Під час семінару були ефективно застосовані активні форми роботи з педагогами. Результатом проведеного заходу стало удосконалення педагогічної майстерності педагогів щодо застосування інноваційних технологій в організації різних видів діяльності з дошкільниками.

Результативно та з високим рівнем зацікавленості пройшли семінари  з педагогами. Зміст проведених семінарів складався з теоретичних, практичних завдань і використання активних та інтерактивних форм роботи з кадрами. В результаті роботи семінарів, підвищилась ефективність діяльності колективу за чинною Програмою.

Фонд методичного кабінету поповнився конспектами інтегрованих занять, консультаціями за різноманітною тематикою, матеріалами ППД.

 

1.7.          Стан матеріально – технічної бази.

Протягом 2016/2017 навчального року в ДНЗ проводилась планомірна робота щодо покращення матеріально-технічної бази закладу.

         Всі кабінети, групові приміщення, службові приміщення і обладнання ДНЗ знаходяться в робочому стані, щорічно проводиться обстеження і складаються акти-дозволи для роботи з дітьми. Всі приміщення утримуються відповідно санітарно-гігієнічних вимог, мають естетичний вигляд.

За кошти міського бюджету придбано слідуюче:

Найменування товару, матеріалу

Сума

Найменування товару, матеріалу

Сума

2016 р.

2017 р.

канцелярське приладдя

856,50

меблі

5325,6

офісний папір

1 002,24

пісок

1672,88

миючі засоби

1 803,16

штори, тканина

2000

пральний порошок

867,00

миючі засоби

8818,66

рідина для посуду

288,00

пост.бідизна,рушники

18253,5

госп.товари в асортименті

2 355,00

принтер

5500

посуд

1 143,00

мило

1905

фарби

503,00

меблі

6669,6

штори

1 712,88

 

 

гардина

1 800,00

 

 

вогнегасники

460,00

 

 

медикаменти

526,96

 

 

Всього:

13 317,74

Всього:

50145,24

 

У цьому навчальному році за  спонсорську допомогу придбано і зроблено:

1. Саджанці декоративних дерев для облаштування майданчиків.  

2. Канцтовари.

3. Господарські товари (лампочки, шурупи, файли, мітли, вапно, виготовлення копій ключів, відра).      

4. Бейджики.

5. Картридж – 3 шт.                

6. Вішалки дитячі.                       

7. Прапор.      

8. Стіл для вихователя.                                

9. Дидактичний  та роздатковий матеріал для всіх груп.

10. Гойдалки 4шт. та кріплення до них.  

11. Крани для води – 3 шт.                                   

12. Замок – 2шт.

13. Газонокосарку.

14. Клейонку для приміщення кухні,

15. Фарба різнокольорова, біла.

16. Костюми для свят.             

17.Меблі для методкабінету.   

18. Занавіска для методкабінету.

19. Капітальний ремонт методкабінету.

20. Подовжувач – 2 шт.

21. Лампи енергозберігаючі – 5 шт.

22. Каструлі для харчоблоку – 3 шт.

23. Горшки для квітів.

24. Карнизи – 2 шт.

25. Штори у молодшу групу.

Відремонтовано:

1. Лавочоки, стіл, дитяча машинка на майданчиках.

 2.Газонокосарка. 

 3. Насос.       

4. Замінено водопровідні труби частково.    

5. Заправка картриджів.

6. Ремонт телевізора.

7. Чистка килима.

8. Обшивка килимів.

9. Відремонтовано вхідну стіну.

10. Пофарбовано ворота.

11. Прочищено каналізацію.  

12. Вимуровано новий димохід на приміщенні котельні.                                                 

13. Чистка земельної ділянки від сміттєзвалища.

14. Побудовано вольєр для собаки.

15. Зроблено площадку для бесідки.

16. Виготовлено металеву бесідку.    

         Адміністративно-господарська діяльність здійснювалась відповідно з річним планом роботи ДНЗ.

Адміністрацією щоденно контролюється економія електроенергії, води, стан майна, обладнання, приміщень, території закладу. Уся діяльність персоналу регламентується наказами по ДНЗ.

Своєчасно проводиться системний аналіз комплектування закладу дітьми, ведеться підготовка документів до організованого початку навчального року, проводиться тарифікація педагогічного персоналу. Адміністрацією щоденно контролюється економія електроенергії, води, стан майна, обладнання приміщень, територія закладу. Уся діяльність персоналу регламентується наказами по ДНЗ.

Питання, пов’язані з охороною праці, профілактикою травматизму, проблемами охорони життєдіяльності дітей, санітарних правил утримання приміщень, збереження майна закладу та дотримання здорового психологічного клімату в колективі вирішуються оперативно з урахуванням проблемних запитів.

Отже, план роботи ДНЗ №7 на 2016/2017 н.р. можна вважати виконаним в повному обсязі.

Наші нагороди:     

- педагогічний колектив ДНЗ №7 нагороджено почесною грамотою Закарпатської обласної державної адміністрації за сумлінну працю, вагомий внесок у реалізацію державної політики в галузі національної освіти, значні успіхи у справі навчання, виховання підростаючого покоління, високий професіоналізм з нагоди 60-річчя від дня заснування ДНЗ №7 від 12 жовтня 2016 року;

- Подяка колективу ДНЗ №7 – управління освіти Ужгородської міської ради від 2016 року;

- Диплом управління освіти Ужгородської міської ради за участь у І міському етапі обласного конкурсу «Кращий дошкільний заклад – 2017» за здійснення комплексного підходу до створення оптимальних умов і забезпечення якісної освіти, від 2017 року.

 

 

Структура ДНЗ у 2017/2018 н.р.:

 

з/п

      Вікова група

Кількість     дітей

              Вихователі

1

Молодша група №1

 

Олейник Г.Ю.,   Бенца Н.І.

2

Молодша група №2

 

Немеш М.В., Якубич Л.М.     

3

Середня група

 

Чемсак С.М., Олейник Г.Ю.

4

Старша група

 

Лакас А.В., Богдан В.С.

 

З метою  підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її сталого інноваційного розвитку  педагогічний колектив дошкільного навчального закладу і надалі спрямовуватиме свою  діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості.

 

ПРІОРИТЕТНІЗАВДАННЯ ДНЗ НА 2017/2018 Н.Р.:

1.       Створення належних умов для отримання дітьми якісної дошкільної освіти через активне залучення дошкільників до різних видів діяльності: ігрової, пізнавальної, комунікативно-мовленнєвої, предметно-практичної, образотворчої, музичної, рухової, театралізованої тощо.

2.                Продовжувати забезпечувати результативність та якість праці педагогів, направленої на реалізацію програмових завдань, застосування інноваційних методів та особистісно орієнтованого, гуманістичного, компетентнісного, інтегрованого підходів у всіх видах діяльностідітей.

3.                Сприяти розвитку пізнавальної активності та екологічної свідомості шляхом залучення дошкільників до пошуково-дослідницької діяльності та експериментування.

4.                Залучати до партнерської взаємодії членів родини з педагогічним колективом у проведенні туристичних походів, екскурсій, свят, розваг.

Методична проблема у 2017/2018 н. р. – формування потреби педагогів в інноваційній діяльності, підвищення фахової компетентності педагогів щодо психолого-педагогічного проектування освітньо-виховної роботи з дошкільниками.

 

 

ІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КАДРАМИ

 

№ п/п

Зміст роботи

 

Дата

Відповідальні

Примітка

2.1

 

 

2.1.1.

 

 

 

 

 

2.1.2.

 

 

 

Підвищення теоретичного рівня і фахової підготовки педагогічних кадрів

З метою підвищення ефективності педагогічної діяльності адаптації до стилю роботи в ДНЗ здійснювати індивідуальне консультування педагогів, які тільки приступили до роботи.

З метою підвищення фахової майстерності педагогів та якості освітнього процесу призначити наставників над молодими спеціалістами та організувати роботу з  освітнього процесу:

- методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу  за програмою «Українське дошкілля»;

- показ організації різних видів діяльності;

- організація роботи з батьками;

- перегляд занять у наставників;

- перегляд загартовуючих заходів;

- перегляд вебінарів.

 

 

 

 

 

Упродовж року

 

 

 

 

Завідувач

Вихователі

 

2.2.

2.1.

 

 

2.2.

Семінари:

«Розвиток творчої особистості дошкільника»

 

«Формування екологічного світорозуміння та дитячої допитливості в природничо-дослідницькій діяльності»

 

12.12.2017

 

 

 

13.03.2018

 

 

вихователь-методист

 

 

 

вихователь-методист

 

2.3.

 

1.

 

 

 

 

2.

 

3.

 

 

4.

 

5.

 

6.

 

 

7.

 

 

 

8.

 

 

9.

 

КОНСУЛЬТАЦІЇ:

 

Організація освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році (обговорення нормативно-законодавчих документів)

Календарне планування освітнього процесу за режимними моментами

Розвиток творчих здібностей дітей шляхом використання казок і сендплея

Проблеми підготовки дітей 6-го року життя до шкільного навчання

Дитяча агресія, негативні емоції: шляхи їх розв’язання

Набуття старшими дошкільниками життєвої компетентності через пошуково-дослідницьку діяльність

Ознайомлення із цифрами і складом числа за допомогою мультимедійних засобів навчання і прийомів мнемотехніки

Гарні умови – розвиток основи

(ігрові осередки для розвитку мислення, пізнавальної активності)

Принципи особистісно-орієнтованої системи виховання

 

 

07.09.2017

 

 

 

 

05.10.2017

 

09.11.2017

 

 

07.12.2017

 

11.01.2018

 

08.02.2018

 

 

15.03.2018

 

 

 

05.04.2018

 

 

17.05.2018

 

 

Гайова Т.М.

 

 

 

 

 

 

Басюк Л.В.

 

Басюк Л.В.

 

 

 

Гайова Т.М.

 

Психолог

 

Басюк Л.В.

 

 

 

Гайова Т.М.

 

 

 

 

Басюк Л.В.

 

 

 

Басюк Л.В.

 

 

2.4.

 

1.

 

 

ВІДКРИТІ ПОКАЗИ:

 

Проектна діяльність із дітьми:

-         молодшого дошкільного віку;

-         середнього дошкільного віку;

-         старшого дошкільного віку

 

 

 

6.02.2018

7.02..2018

8.02.2018

 

 

 

 

Якубик Л.М.

Олейник Г.Ю.

Боршош О.П.

вихователь старшої групи

 

2.5.

 

1.

 

 

 

Творчі лабораторії

 

Робота над творчою лабораторією

 «Організація та керівництво роботою з логіко-математичного розвитку дошкільників»

«Національно-патріотичне виховання засобами музичного мистецтва»

 

 

Упродовж року

 

 

 

Басюк Л.В.

 

 

 

Боршош О.П.

 

 

 

 

2.6.

 

 

2.6.1.

2.6.2.

2.6.3.

2.6.4.

2.6.5.

2.6.6.

 

 

КОНКУРСИ ТА ОГРЯДИ

Організувати виставку дитячих малюнків:

«Дивлюсь на світ – і все мене дивує»

«Барвиста осінь»

«Новорічна іграшка»

«Кришталева казка»

 «Моя писанка»

 Участь вихованців у міському конкурсі дитячої творчості «До-ре-мі-фа-солька»

 

 

 

вересень

жовтень

грудень

січень

квітень

травень

 

 

 

 

усі педагоги

 

 

 

 

 

музкерівник

 

2.7.

 

2.7.1.

 

 

 

 

 

2.7.2.

 

 

 

 

2.7.3.

 

 

 

 

2.7.4.

 

САМООСВІТА

 

Систематично проводити «педагогічні години», спрямовані на визначення системи педагогічних впливів, що забезпечують підвищення якості освітнього процесу

Ознайомлювати педагогічний колектив із новинками науково-методичної літератури, фаховими періодичними виданнями«Педагогічна скринька»

Проводити організаційні наради з метою ознайомлення з нормативно-правовими документами, державними стандартами у системі дошкільної освіти

Проводити хвилинки презентацій творчих знахідок педагогів

 

 

Щосереди

 

 

 

 

 

1 раз на місяць

 

 

 

1 раз на місяць

 

 

 

1 раз на місяць

 

 

завідувач,

вихователь-методист

 

 

 

 

вихователь-методист

 

 

 

 

завідувач

 

 

 

 

 

 

вихователі

 

 

 

2.8.

 

2.8.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.8.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.8.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.8.4.

ПЕДАГОГІЧНІ РАДИ:

 

Тематично-настановча «На порозі нового 2017/2018 навчального року»:

1.   Про виконання рішень попередньої педради .

2.   Підготовка груп до нового навчального року. 

3.   Про підсумки діяльності ДНЗ у 2016/2017 н.р.; завдання педагогічного колективу щодо підвищення якості навчально-виховного процесу у 2017/2018 н.р. Обговорення та затвердження  плану роботи ДНЗ на 2017/2018  н.р.

4.   Організація освітньої роботи в ДНЗ 2017/2018 н.р. (лист МОН України від 13.06.2017 № 1/9-322); затвердження: форм планування навчально-виховного процесу; режиму дня та розкладу занять;

6.   Вправа “Рефлексія” (анкетування педагогів).

 

Тематична «Творчий педагог – творчі діти»

1. Про виконання рішень попередньої педради.

2. Розвиток творчої особистості – пріоритетний напрямок дошкільної освіти.

3. Психологічно-педагогічні особливості творчої особистості. Міні-тренінг «Розвиток творчості педагогів».

4. Вплив сімейного виховання на розвиток креативності  в дітей.

5. Інформація про підсумки тематичного контролю та анкетування, обмін думками

 

Тематична «Формування природничо-екологічної компетентності  сучасного дошкільника»
1. Інформація про перевірку виконання рішень попередньої педагогічної ради.

2. Виховання екологічної свідомості дітей на засадах інтеграції освітньо-виховного процесу.

3. Засоби і форми ознайомлення дітей із довкіллям та організація пошуково-дослідницької роботи (з досвіду роботи)

4. Стан роботи з формування основ природничо-екологічної компетентності дошкільників (за результатами тематичного вивчення).

 

Підсумкова педрада «Якісна освіта – запорука розвитку сучасної особистості»:

1. Інформація про виконання рішень попередньої педради;

- аналіз якості та результативності організації роботи педагогічного колективу ДНЗ у 2017/2018 н.р. Переваги та недоліки;

- стан навчально-виховного процесу, його якісних та кількісних показників;

- готовність дошкільників до навчання в школі;

- аналіз якості організації харчування в ДНЗ;

- комплекс медико-педагогічних умов для організації повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей улітку;

- очікування педагогів щодо пріоритетних завдань на наступний навчальний рік.

 

 

28.08.2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.12.2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.03.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30.05.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

вихователь-методист

 

 

завідувач

 

 

 

 

 

 

вихователь-методист

 

 

 

 

 

 

 

завідувач

 

 

вихователь- методист
психолог

 

вихователі

завідувач

 

 

 

 

завідувач

вихователь- методист

вихователі

 

 

 

 

вихователь- методист

 

 

 

завідувач

 

 

 

 

 

 

вихователь- методист

психолог

медсестра

 

завідувач

 

 

всі педагоги

 

 

2.9.

2.9.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АТЕСТАЦІЯ

Забезпечити якісне проведення атестації педагогічних працівників:

- уточнити перспективні плани атестації та курсової перепідготовки педагогічних працівників;

- видати наказ по ДНЗ про підготовку та проведення атестації;

- провести засідання атестаційної комісії;

- вивчити систему роботи педагогів, які атестуються;

- видати наказ по ДНЗ за результатами атестації та ознайомити з ними педагогічний колектив.

Провести чергову атестацію

Педагогічних працівників:

Басюк Л.В., вихователь-методист

Боршош О.П., музкерівник

 

Упродовж року

 

 

завідувач

 

 

 

 

 

 

 

 

 

атестаційна комісія

 

 

2.10.

КУРСОВА ПЕРЕПІДГОТОВКА

 

Направити на курси підвищення кваліфікації при ЗІППО слідуючих педагогів:

- Марадик С.В., фізінструктор

 

 

 

Згідно з планом роботи ЗІППО

 

 

 

 

завідувач

 

 

2.11.

Участь у методичній роботі міста

 

З метою підвищення науково-теоретичного рівня та компетентності педагогів забезпечити участь педагогів у методичних заходах:

 

- вихователів-методистів

 

- вихователів молодших груп

 

 

 

- вихователів середньої групи

 

- вихователів старшої групи

 

- практичного психолога

- музичного керівника

 

 

 

Упродовж року, згідно графіку методичної роботи управління освіти

Ужгород-ської міської ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Басюк Л.В.

Бенца Н.І.

Олейник Г.Ю.

Якубик Л.М.

Немеш М.В.

 

Чемсак С.М.

 

Богдан В.С.

 

 

 

Боршош О.П.

 

2.12.

 

 

Діагностика, моніторингові дослідження

- діагностика фізичної підготовки та виконання дітьми старшого віку основних рухів;

- діагностика психологічної готовності дитини до навчання у школі

 

 

 

 

 

фізінструктор

 

 

 

практичний психолог

 

 

ІІІ. РОБОТА МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ

 

№ з/п

Зміст роботи

Дата

Відповідальні

Примітка

3.1.

 

 

 

 

 

 

3.2.

 

 

 

 

 

 

3.3.

 

 

3.4.

 

 

3.5.

 

 

 

 

 

3.6.

 

 

 

 

 

 

 

3.7.

 

 

3.8.

 

 

3.9.

Організувати постійно діючі виставки:

- Готуємося до педради;

- На допомогу вихователям;

- Новинки методичної літератури;

- Атестаційний марафон

Продовжити поповнювати методичний кабінет:

- Нормативними та інструктивно-методичними документами, методичною, науковою, довідковою та художньою літературою.

Поповнення методичної бази матеріалами з досвіду роботи вихователів

Систематизація матеріалів з рубрики «На допомогу вихователям»

Оснащення методичного кабінету літературою, ілюстративними та демонстраційними матеріалами, зразками наочно-дидактивних посібників для роботи з дітьми.

Здійснити передплату на педагогічні видання: «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Дошкільний навчальний заклад», «Розкажіть онуку», «Бібліотечка вихователя», комплект «Зразковий дошкільний заклад»

Виставка методичної літератури, періодичних фахових видань, дитячої літератури

Поповнити картотеку по музичній діяльності дошкільників

Узагальнити досвід роботи педагогів:

1. Басюк Л.В. «Сучасні підходи до організації роботи з логіко-математичного розвитку дошкільників»

2. Боршош О.П. «Національно-патріотичне виховання засобами музичного мистецтва»

 

 

 

Протягом року

 

 

 

 

Протягом року

 

 

 

 

 

Протягом року

 

 

Протягом року

 

 

 

 

 

 

До жовтня

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.01.2018

 

 

 

02.02.2018

 

 

 

завідувач,

вихователь-методист

 

 

 

завідувач,

вихователь-методист

 

 

 

 

 

вихователі

 

 

вихователь-методист

 

 

Завідувач,

вихователь-методист

 

 

 

 

 

вихователь-методист

 

 

 

 

 

 

вихователь-методист

 

 

 

музкерівник

 

 

Гайова Т.М.

 

 

 

Басюк Л.В.

 

 

VI. Робота методичного кабінету

6.1.       Організаційно-методична робота

з/п

Тема заходу

Термін

Відповідаль-ний

Примітка

1.

Оновити списки педагогічних кадрів

до 01.09.2017

вихователь-методист

 

2.

Скласти розклад занять, гуртків

до 01.09.2017

вихователь-методист

 

3.

Виписати періодичну педагогічну пресу та вести картотеку методичних посібників та періодичної педагогічної преси

жовтень

вихователь-методист

 

 

4.

Продовжувати роботу над вдосконаленням  планування освітньо-виховної роботи протягом дня за режимними моментами

постійно

вихователь-методист

 

5.

Оформити стенд на допомогу вихователям «Проектні технології в дошкільній освіті»

до 23.01.2018

вихователь-методист

 

6.

Організовувати виставку новинок методичної літератури та їх обговорення відповідно до завдань педагогічного колективу

постійно

вихователь-методист

 

7.

Поповнювати методичний кабінет   дидактичним  матеріалом та посібниками

постійно

завідувач

вихователь-методист

 

8.

Привести у відповідність до змісту програми «Українське дошкілля» оцінні картки для проведення педагогічного аналізу занять та режимних моментів

постійно

вихователь-методист

 

 

9.

 

9.1.

 

 

9.2.

Розробити методичні рекомендації:

«Використання проектної технології в умовах дошкільного закладу»

«Організація пошуково-дослідницької діяльності дітей в групах молодшого та старшого дошкільного віку»

 

 

 

19.12.2017

 

20.05.2018

 

 

Басюк Л.В.

Басюк Л.В.

 

 

 

10.

Організувати  виставки фотоматеріалів:

«Моє місто - Ужгород»

 

 «Один день із життя дитини в садочку»

 

 

29.09.2017

 

27.12.2017

 

вихователь-методист

вихователі

 

11.

 Оновлювати матеріали на інформаційних стендах

 

постійно

вихователь-методист

 

12.

Організувати роботу з наступності в навчально-виховній роботі з дітьми між ДНЗ і початковою школою

 

постійно

вихователь-методист

 

 

13.

Організувати огляди-конкурси :

 

-готовність груп до нового навчального року «Кравїна дитячих мрій» (креативність та сучасність в оформленні групових приміщень)

- куточок «Пошуково-дослідницької діяльності»

- конкурс на кращу презентацію групи на веб-сайті ДНЗ

 

 

01.09.2017

 

 

 

 

22.02.2018

 

18.05.2018

 

 

 

БК

вихователі

 

 

 

вихователі

 

14.

Організувати та скоординувати діяльність педагогів щодо поглибленої роботи над індивідуальною науково-методичною проблемою

 

 

постійно

вихователь-методист

 

15.

Узагальнювати матеріали перевірок навчально-освітньої роботи

Протягом року

 

завідувач вихователь-методист

 

16.

Скласти план-схему екологічних стежинок та туристичних походів «Стежинами рідного краю»

квітень

вихователь-методист

 

17.

Забезпечити участь педагогів у проведенні районних і обласних конкурсах, виставках-ярмарках педагогічних ідей і технологій.

 

Протягом року

 

вихователь-методист

 

 

IV. ОРГАНІЗАЦІЙНО ПЕДАГОГІЧНА РОБОТА

з/п

Тема заходу

Термін

Відповідаль-ний

Відмітка про

виконання

1.

Батьківська конференція

1. Перспективи та  завдання розвитку ДНЗ на 2017/2018 н.р.

2. Програма розвитку дитини дошкільного віку  «Українське дошкілля»  про оптимізацію взаємодії педагога з батьками

3. Творення талантів (виступи вихованців ДНЗ)

4. Відкритий мікрофон (обмін думками)

5. Виставка робіт «Разом з дитиною»

 

 

 

Жовтень

 

 

2.

«Завдання виховання та навчання дітей на 2017/2018 навчальний рік у світлі  програми розвитку дитини дошкільного віку  «Українське дошкілля»

 - Інформаційна панорама «Культура взаємин батьків і дітей»

- Відкритий мікрофон «Дитина та її пустощі. Карати або не карати»

1 раз у квартал

 

 

3.

Провести спільні акції:

- «Облаштуємо майданчик»

- «Казкову галявину»

- «Куточок саду»

- «Зустрічаємо птахів»

Протягом року

 

 

4.

 

 

Продовжувати роботу з соціально незахищеними сім'ями:

- обстежити сім'ї та скласти акти обстеження;

- скласти соціальний паспорт ДНЗ;

- внести корекцію в соціальний паспорт ДНЗ;

- подати списки дітей на надання пільг

Жовтень

 

Протягом року

 

 

 

 

 

 5.

Організувати роботу консультпункту «Дошколярик» (для дітей п’ятирічок неохоплених дошкільною освітою)

Протягом року

щомісяця

 

 

Загальні батьківські збори

 

№ п/н

Зміст роботи

Термін

Відпові-дальний

Примітка

1.

1.Робота дошкільного навчального закладу №7згідно з ЗакономУкраїни «Про освіту» та «Про до­шкільну освіту» в 2017/2018 н.р.

2. Гурткова робота за батьківський кошти (англ.мова)

3.Обрання складу батьківського комітету

4.Різне

вересень

завідувч

 

 

2.

 

 

 

 

 

1. Звіт керівника колективу дошкільного навчального закладу №7  «Про результати роботи усіх підсистем закладу у 2017/2018 н.р.

2. Звіт батьківського комітету про  використання коштів на благоустрій закладу

3. Різне

30.05.2018

завідувач

 

 

 

 

Голова БК

 

 

3.

Групові батьківські збори

 

Молодша група №1

1.Як полегшити процес адаптації дитини до умов дошкільного закладу

2.Безпека дитини – важлива соціально-педагогічна проблема сучасності

3. Сімейні традиції – важливий засіб виховання дошкілника

 

Молодша група №2

1. Особливості психологічного й фізичного розвитку малят 4-го року життя. Формування навичок самостійності у дітей

2. Роль гри у розвитку дітей молодшого дошкільного віку.

3. Стилі батьківського виховання

 

Середня група:

1. Середній дошкільний вік – період активного пізнання світу.

Тренінг для батьків.

2. Здоров’я дитини в садку і в родині.

3.Охорона життя

і здоров'я дитини. Фор­мування знань про основи безпеки життєдіяльності

 

Старша група:

1. Секрети успішної підготовки дитини до школи. Як подолати батьківські страхи перед школою: поради психолога.

2.Формування особистісних цінностей у дітей старшого дошкільного віку.

 

3. Готовність дитини до навчання у школі.

 

 

 

вересень

 

 

лютий

 

 

травень

 

 

 

вересень

 

 

 

лютий

 

травень

 

 

вересень

 

 

лютий

 

травень

 

 

 

 

 

вересень

 

 

 

лютий

 

 

 

Травень

 

 

 

 

Психолог

вихователі молодшої групи

 

 

 

 

 

 

Психолог

вихователі молодших груп

 

 

 

 

 

 

Вихователі середньої  групи

 

 

 

 

 

 

 

 

Психолог

Вихователі старшої групи

 

4.

Консультації з питань виховання дітей у родині:

1. Батьківська єдність – важливий закон виховання.

2. Прогулянки, їх значення для зміцнення здоров’я і розумового розвитку дітей.

3. Дитина і телебачення

4. Правове виховання і педагогіка толерантності в сімї.  

5. Природничо-екологічне виховання дітей дошкільного віку.

6. Казка поспішає на допомогу.

7. Роль ігрової діяльності в житті дитини.

8. Психологічна готовність старших дошкільників до початкової освіти.

9. Літній відпочинок.

 

 

09

 

10

 

 

11

12

 

01

 

 

02

03

 

04

 

 

05

 

 

вихователь-методист

 

вихователі

 

 

вихователі

вихователь-методист

 

вихователі

 

 

вихователі

вихователі

 

психолог

 

 

 

ст. м

 

5.

День відкритих дверей

«Садок і родина сім`я єдина»

Один раз на квартал

завідувач

вихователі

 

6.

 

6.1.

 

 

 

 

 

 

 

6.2.

 

 

 

 

6.3.

Загальні заходи для дітей:

Свята та розваги

Підготувати та провести музичні свята:

- Новорічної ялинки;

- 8 березня;

- випуск дітей до школи

- День незалежності України «Шануймо Україну»

 

Підготувати та провести спортивні свята:

- зимове спортивне свято;

- літнє спортивне свято

 

Підготувати та провести святкові розваги:

- Золота осінь-чарівниця;

- Тиждень колядок;

- Шевченківські дні;

- Весна-красна (мол., сер.гр.)

- Великдень (ст.гр.)

Проводити муз розваги.

Проводити спортивні розваги.

Проводити тиждень БЖД

Проводити щомісячний день здоровя в ДНЗ

 

 

 

 

 

грудень

березень

 

серпень

 

 

 

 

січень

червень

 

 

 

Згідно плану розваг

 

 

 

 

 

 

Музкерівник вихователі

 

 

 

 

 

 

 

Фіз.

інструктор вихователі

 

6.4.

Виставки, конкурси

- виставка буклетів-презентацій груп для батьків;

- Організувати фотовернісаж «Україна – це ми» (з досвіду організації патріотичного вихованнядошкільників)

-  «Мій педагогічний досвід» (виставка узагальнених матеріалів, педагогів,  що атестуються)

 

 

Упродовж року

 

Вихователь-методист

вихователі

 

7.

7.1.

 

 

 

 

 

 

7.2.

Співпраця зі школою.

 

Обмін досвідом між вихователями ДНЗ та вчителями початкової школи «Шляхи успішної адаптації дитини до нових умов життя»

 

Організувати взаємовідвідування уроків і занять із метою розв’язання завдань послідовності у роботі ДНЗ і школи.

 

 

 

7.3.

Провести спільні свята:

- Свято осені в ДНЗ

- Свято Миколая

- Свято букваря

- Святкування новорічно-різдвяних свят

- Прощавай садочок, здраствуй школо!

 

 

 

7.4.

З метою підвищення рівня мотиваційної готовності старших дошкільників до навчання в школі організувати та провести екскурсії:

- на подвіря школи;

- на спортивний майданчик ЗОШ №1;

- у бібліотеку;

- в клас на урок;

Систематично використовувати в роботі:

- читання літературних творів про школу;

- знайомити старших дошкільників із правилами поведінки школярів.

- організувати сюжетні ігри на шкільну тематику

 

 

 

8.

 

Опитувати батьків щодо вибору шкіл

 

 

 

 

9.

Взаємодія закладу з установами, організаціями.

- з управлінням з надзвичайних ситуацій;

- з управлінням пожежної безпеки;

- із Центром соціального захисту;

- екскурсії до музеїв, установ громадського користування (бібліотека, магазин,ботанічний сад);

- відвідування дитячих театральних вистав

 

 

 

 

V. АДМІНІСТРАТИВНО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

№ з.п

Зміст роботи

Дата

Відповідальні

Примітка

1.

Заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази дошкільного закладу:

- заміна меблів у молодшій №2 та старшій групах;

- санітарна побілка коридорів, медичного кабінету, групових приміщень;

- капітальний ремонт пральні;

- ремонт приміщення котельні, складського приміщення;

- докупити стільчики;

- пофарбувати двері;

- заміна водопровідних труб;

- заміна опалювальної системи

 

 

 

Упродовж року

 

 

завідувач

завгосп

 

 

2.

Загальні збори колективу

1. Звіт про результати навчально-виховної, медичної та господарської роботи за 2017/ 2018 н.р.

- обрання ради закладу, голови Ради закладу;

- затвердження плану роботи ради  на 2018/2019 н.р.

- обрання батьківського комітету ДНЗ;

- визначення напрямків соціально-економічного розвитку закладу;

2. Звіт про роботу закладу у 2017 – 2018 н.р.

 

 

завідувач

 

3.

Рада дошкільного навчального закладу:

1.Звіт завідувача про діяльність ДНЗ за 2017/2018 н.р.

2. Про рівень педагогічної майстерності педагогів ДНЗ.

3. Про підсумки роботи ДНЗ за 2017/2018 н.р.

 

 

 

 

 

Завідувач

 

Голова БК

Голова ради ДНЗ

 

4.

Виробничі наради:

- Звіт про проведення літнього оздоровчого періоду;

- Готовність до нового навчального року;

- виконання правил внутрішнього трудового розпорядку в ДНЗ;

- затвердження графіків роботи всіх служб на 2017/2018 н.р.

- технічний стан будівлі та споруд;

- дотримання правил пожежної безпеки;

- організація дитячого харчування та контроль за його якістю;

- закладка овочів на зиму;

- дотримання режиму дня з урахуванням вимог  програми

«Українське дошкілля»;

- підготовка ДНЗ до роботи в зимовий період;

- виконання обов’язків обслуговуючим персоналом;

- охорона праці працівників ДНЗ;

- відвідування вихованцями ДНЗ;

- аналіз протипожежної безпеки та виконання заходів безпеки на робочих місцях;

- стан навчально-виховної роботи в групах;

- підготовка до літньої оздоровчої кампанії

 

 

 

 

 

 

Ст. медсестра

фізінструктор

 

завідувач

завідувач

завідувач

завгосп

завгосп

 

медсестра

 

 

м/с, завгосп

 

завідувач

завгосп

завідувач

завгосп

 

завідуюча

творча група

 

 

5.

Інструктажі:

- проведення вступного інструктажу з охорони праці;

- інструкції з охорони життя і здоров’я дітей у ДНЗ;

- попередження дитячого травматизму та дотримання безпеки життєдіяльності дітей;

- інструкція з організації харчування дітей в ДНЗ;

Створення комісії:

- з виконання інструкції з охорони життя та здоровя дітей;

- з охорони прав дитини;

- з харчування;

-з цивільної оборони.

Складання та затвердження графіків роботи педагогічного та обслуговуючого персоналу.

1. Капітальний ремонт приміщення кухні

2. Встановлення витяжки

3. Облаштування ігрових майданчиків ігровими спорудами, бесідками

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Упродовж року

 

завідувач

завгосп

 

 

 

 

VI. ВИВЧЕННЯ СТАНУ ОРГАНІЗАЦІЇ ЖИТТЄЖІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ

(керівництво і контроль)

№ з/п

Вид контролю

 

Зміст контролю

Термін

Форма узагальнення

Відпові-

дальний

Примітка

1.

Оперативний

Готовність груп до нового навчального року

 

вересень

акт перевірки

наказ

завідувач

вихователь-методист

 

 

2.

Вибірковий

Планування освітньо-виховної роботи

Упродовж року

нарада при завідувачу

завідувач

вихователь- методист

 

 

3.

Тематичний

Розвиток творчих здібностей дітей старшої групи

грудень

довідка

завідувач

вихователь-методист,

 

 

4.

Попереджу-вальний

Вивчення роботи вихователів, що атестуються

листопад – січень

довідка

завідувач

вихователь-методист,

члени АК

 

 

5.

Епізодичний

Систематичність і рівень проведення музичних свят і розваг національно-патріотичного спрямування

 

10 – 04

довідка

Завідувач

вихователь-методист

 

6.

Тематичний

Формування основ природничо-екологічної компетентності дошкільників(до педагогічної ради)

 

березень

довідка

завідувач

вихователь-методист

 

7.

Оперативний

Готовність вихователів, музкерівника, фізінструктора до робочого дня

 

протягом

року

нарада при завідувачу

завідувач

вихователь-методист

 

7.

Тематичний

Стан ведення ділової документації вихователів,  практичного психолога, музичного керівника, фізінструктора  (до методичної години)

 

квітень

довідка

завідувач

вихователь-методист

 

 

ПЛАН РОБОТИ НА ЛІТНІЙ ОЗДОРОВЧИЙ ПЕРІОД 2018 р.

1.     ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ ДНЗ

НА ОЗДОРОВЧИЙ ПЕРІОД 2018  РОКУ

       

1.  Створення сприятливих умов для формування основ здорового способу життя, підвищення опірності організму проти захворювань; оздоровлення дитячого організму та забезпечення позитивного емоційного стану дітей через використання ігор та вправ спортивного характеру на свіжому повітрі, купання в басейні.

2.  Поглиблення й розширення знань дітей про природу рідного міста, його визначні культурні пам'ятки засобами організації  дитячого туризму.

3.  Здійснювати педагогічну та санітарну просвіту батьків з питань виховання та оздоровлення дітей влітку шляхом використання цілющого впливу природних факторів (сонця, повітря та води)  під час оздоровчого періоду.

 

№ з/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальні

Примітка

1.

Методична робота з кадрами

 

 

 

1.1.

 

1.2.

 

 

1.2.1.

 

1.2.2.

 

1.2.3.

1.3.

1.3.1.

 

 

 

 

1.3.2.

 

1.3.3.

 

1.4.

 

 

1.5.

1.5.1.

 

1.5.2.

 

1.5.3.

 

1.6.

 

 

 

Провести огляд груп щодо готовності до роботи влітку.

Провести консультації щодо організації оздоровлення й відпочинку дітей:

«Гартування дітей природними факторами»;

«Гра з піском – пізнавальна забава»;

«Літо і безпека наших дітей».

Провести музичні розваги:

До Дня захисту дітей «Кольоровий світ Дитинства» (для старших груп) та лялькову виставу для молодших і середніх груп «Чарівна скарбничка казок»

Свято Івана Купала « Я сплету віночок»

«Наша рідна Батьківщинамальовнича Україна»

Проводити огляд фахових періодичних видань«Педагогічна скринька».

Провести педагогічні години:

Загартування та зміцнення здоров’я дітей в літній період.

Туристично-краєзнавча робота в літній період.

Народні свята та традиції з дітьми дошкільного віку.

Забезпечити вчасне проходження медичного обстеження працівниками закладу.

 

до 01.06.2018

 

 

 

07.06.2018

 

05.07.2018

 

09.08.2018

 

01.06.2018

 

 

 

 

06.08.2018

 

 

23.08.2018

Постійно

 

 

 

22.06.2018

 

19.07.2017

 

17.08.2017

 

Згідно графіку

завідувач

 

 

 

 

медична сестра

вихователь-методист

завідувач

 

вихователі,

музичний керівник

 

 

 

 

 

 

вихователь-методист

вихователі

 

Басюк Л.В.

 

Бенца Н.І.

 

Боршош О.П.

 

 

Організація життєдіяльності дітей

№ з/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальні

Примітка

1.

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

6.

 

 

Організовувати прогулянки, освітньо-виховну діяльність, заняття з фізкультури на свіжому повітрі.

Здійснювати краєзнавчо-туристичну робота з дітьми (екскурсії, піші переходи вулицями рідного міста, Ботанічний сад, річка Уж, музей).      

Провести зі старшими дошкільниками:

- бесіди, заучування віршів до Дня Конституції;

- конкурс «Пісочні перетворення» (пісочна ігротерапія);

- бесіди до Дня Незалежності.

Драматизації:

- «Безпечний дивосвіт»

- «В гостях у Світлофора Моргайка»;

-  «Треба так багато знати, як ідеш гриби збирати».

Проводити роз’яснювальну роботу з дітьми про правила безпечної поведінки в побуті, на природі, в громадських місцях.

Водні процедури у хлюпальному басейні

Постійно

 

 

 

Упродовж літа

 

 

 

 

 

 

27.06.2018

 

05.07.2018

 

 

22.08.2018

Упродовж літа

 

вихователі

 

вихователі

вихователі

 

вихователі

 

 

вихователі

 

 

 

 

 

 

 

музичний керівник

вихователі

 

 

Організаційно-педагогічна робота

 

№ з/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальні

Примітка

1.

 

2.

 

3.

 

 

4.

 

 

5.

 

6.

 

 

 

 

 

7.

 

 

8.

Перевести дошкільний заклад на літній режим роботи.

Провести огляд груп щодо готовності до роботи влітку.

Ознайомити педагогів з планом заходів на літній оздоровчий період.

Спланувати та затвердити літній режим роботи груп і занять на відкритому повітрі.

Скласти графік купання у басейні.

Здійснити соціально-педагогічний патронат «Дошкільну освіту – всім дітям» (облік та охоплення дошкільною освітою дітей, які не відвідують ДНЗ).

Оформити фотоколажі

за підсумками роботи  в літній період.

Висвітлювати на сайтіроботу ДНЗ в літньо-оздоровчий період

з 01.06.2018

 

до 01.06.2018

 

до 01.06.2018

 

до 01.06.2018

 

 

до 01.06.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

Щомісяця

 

 

Щомісяця

педагоги

 

 

Робота з батьками

 

№ з/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальні

Примітка

1.

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

6.

 

 

7.

Вести роз’яснювальну роботу про права дітей. День захисту дітей.

Поповнення папок-пересувок для батьків під рубрикою: «Безпека влітку»:

«Природа гартує»;

«Дитина на вулиці»;

«Дитина на воді».

Висвітлити в інформаційному куточку для батьків питання:

«Профілактика сонячного і теплового удару»;

«Харчування дітей влітку»;

«Профілактика кишкових інфекцій»;

«Гриби не для дітей».

Постійно інформувати батьків про стан здоров’я дітей. Звертати увагу батьків на фактори, що можуть загрожувати життю й здоров’ю дітей:

- «Дармовий делікатес може

коштувати життя»;

-  «Небезпечні ситуації та особиста безпека дитини»

- «Обережно! Небезпечні предмети!».

День відкритих дверей з метою ознайомлення батьків з умовами перебування дітей в закладі.

Консультації з питань адаптації дітей до закладу в молодшій групі.

Зобов’язати батьків упорядкувати літню форму дітей головними уборами, одягом і взуттям.

постійно

 

до 01.06.2018

 

 

 

упродовж літа

 

 

 

червень

 

липень

 

 

серпень

 

 

 

 

 

 

червень

 

липень

 

серпень

 

 

вихователі

 

вихователі,

 

 

вихователі

 

 

  

 

 

вихователі

 

завідувач, медсестра

 

медсестра

 

вихователі

 

 

 

Адміністративно-господарська робота

 

№ з/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальні

Примітка

1.

 

 

2.

 

3.

 

4.

 

 

5.

 

 

6.

 

 

 

7.

 

8.

 

 

9.

 

 

10.

 

11.

 

12.

Організувати ремонт і фарбування обладнання на ділянках.

Скошувати траву на ділянках.

 

Підготувати поливну системи  до роботи.

Забезпечити групи необхідною кількістю миючих і дезинфікуючих засобів.

Забезпечити групи необхідною кількістю твердого та м’якого інвентарю.

Провести бесіди з батьками щодо упорядкування літньої форми одягу дітей, добитися наявності головних уборів.

Підготувати хлюпальницю до купання дітей влітку.

Забезпечити групи необхідним інвентарем для природного загартування.

Проводити адміністративні обходи груп і територій закладу з питань ОЖЗД.

Завезти пісок для ігрових майданчиків.

Здійснити ремонт доріжок, сходинок.

Здійснити ревізію та ремонт опалювальної системи.

 

до 01.06.2018

 

упродовж літа

 

до 01.06.2018

 

до 01.06.2018

 

 

до 01.06.2018

до 01.06.2018

 до 01.06.2018

 

 

 

до 01.06.2018

 

щотижня

до 01.06.2018

 

упродовж літа

червень

завгосп, вихователі

двірники

завідувач, завгосп

голова БК

завгосп,

голова БК

завгосп,

 

завідувач

завгосп

 

вихователі

 

 

 

завгосп,

голова БК

завгосп,

голова БК

завгосп

завгосп,

голова БК

завгосп

 

 

 

Додаток 1

ОХОРОНА ЖИТТЯ ТА

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ

 

 Охорона життя та зміцнення здоров’я дітей

 

№ з/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальн

Відмітка про виконання

І.

 

1.1.

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

 

 

 

 

1.3.

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА

Забезпечити максимальне перебування дітей на свіжому повітрі (ранковий прийом, ранкова гімнастика, фізкультурні заняття, прогулянки, розваги, організована пізнавальна діяльність).

Здійснювати різноманітні види гартування  протягом дня (повітряні, сонячні ванни, загартування водою, ходіння босоніж та ін.).

Дотримуватись вимог програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» при проведенні повного обсягу форм фізичного виховання та організації життєдіяльності дошкільників.

упродож року

 

упродож року

 

упродож року

 

 

завідувач, вихователі

завідувач, вихователі

 

завідувач,

вихователі

 

ІІ.

 

2.1.

 

 

 

2.2.

 

 

 

2.3.

 

2.4.

 

 

2.5.

 

 

2.6.

 

 

 

 

 

 

 

 

2.7.

ОЗДОРОВЧО-ЗАГАРТОВУЮЧІ ЗАХОДИ

Створити дітям умови для навчання й виховання, що відповідають гігієнічним нормам.

Забезпечити в групах повітряно-тепловий режим за рахунок дотримання графіків провітрювання.

Проводити ранковий прийом дітей на свіжому повітрі.

Забезпечити в теплий період року в спальних кімнатах сон із відкритими вікнами.

Організовувати в літній період освітньо-виховну роботу з дітьми на свіжому повітрі.

Проводити загартовуючі заходи:

- гігієнічні водні процедури- проведення гімнастики пробудження після сну, ходьба по стежці здоров’я;

- ходіння босоніж по теплій підлозі при проведенні ранкової гімнастики, фізичних занять.

Проводити роботу з батьками щодо перебування дітей в приміщенні дошкільного закладу в одязі, що забезпечує тепловий комфорт дитини.

упродож року

 

завідувач

медсестра

вихователі

 

 

ІІІ.

 

3.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.

 

 

 

 

 

3.4.

ОХОРОНА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ

Проводити інструктажі:

- вступний (при зарахуванні на роботу);

- первинний ( на робочому місці);

- повторний ( на робочому місці);

- позачерговий, в разі необхідності.

Планувати та проводити заняття  з безпеки життєдіяльності з наступною тематикою:

- якщо ти вдома один;

- правила користування електроприладами;

- як захистити себе від чужих людей;

- правила поведінки на водоймах;

- отруйні гриби та рослини;

- навіщо ми миємо руки;

- дотримання прав дитини в закладі та сім’ї і т.п.

Підтримувати належні умови для безпечного, нешкідливого утримання дітей в дошкільному закладі та надання їм системи необхідних знань, вмінь та навичок.

Здійснювати методичні рейди по групах з метою вивчення стану роботи з організації життя,  здоров’я та дотримання прав дитини в дошкільному закладі.

 

 

 

2 рази на рік

 

 

 

 

 

 

 

 

упродовж

року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

упродовж року

 

 

 

 

постійно

 

 

завідувач

медсестра

 

 

 

 

 

 

 

Вихователі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

завідувач вихователь-методист

 

 

Лікувально-профілактична робота

 

№ з/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальні

Примітка

IV.

4.1.

 

 

4.2.

 

 

 

 

 

4.3.

 

 

4.4.

 

 

4.5.

 

 

 

4.6.

 

4.7.

 

4.8.

 

4.9.

 

 

 

4.10.

Організаційні заходи

Підготувати річний звіт та надати до ДШВ міської дитячої поліклініки

Провести аналіз річного звіту й розробити заходи щодо:

- зниження захворюваності;

- забезпечення харчування;

- покращання фізичного розвитку дітей.

Підготувати облікову документацію на 2017/2018 н.р.

Слідкувати за своєчасним поповненням інструментарію та медикаментів.

Своєчасно брати на диспансерний огляд дітей, які потребують диспансерного спостереження.

Проводити аналіз захворюваності.

Вести облік відвідування дітей.

Контролювати ведення документації в групах.

Підготувати документацію на вперше прийнятих в заклад дітей та тих, що йдуть у школу.

Контролювати своєчасність проходження планових медичних оглядів співробітниками закладу.

лютий

 

 

 

 

січень

постійно

постійно

щоміся

щоденно

постійно

 

 

упродовж року

 

згідно з графіком

 

 

постійно

 

щоденно

 

постійно

 

медсестра

медсестра

завідувач

медсестра

 

медсестра медсестра

медсестра

медсестра

медсестра

 

медсестра

 

 

 

 

 

 

 

 

завідувач

медсестра

 

 

завідувач

вихователь-методист

завідувач

 

 

завідувач

 

 

V.

 

 

5.1.

 

5.2.

 

 

 

5.3.

ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНА Й ОЗДОРОВЧА РОБОТА

Проводити планові огляди дітей за віком.

Організувати своєчасний догляд диспансерної групи вузькими спеціалістами та дітей, які йдуть до школи.

Своєчасно заповнювати журнал «Здоров’я»

1 раз на 3 місяці

1 раз на рік

згідно з графіком

 

медсестра

 

медсестра

 

медсестра

 

VI.

 

6.1.

 

6.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.3.

 

6.4.

 

6.5.

 

 

6.6.

 

ПРОТИЕПІДЕМІЧНА РОБОТА

Вести облік усіх випадків інфекційних захворювань.

Проводити необхідні комплексні протиепідемічні заходи у разі виникнення інфекційних захворювань:

- огляд дітей, які приходять до закладу після хвороби;

- ранковий прийом дітей в групи, огляд шкіряних покровів, термометрія; 

- активне виявлення та своєчасна ізоляція хворих дітей, спостереження за контактами;

Кварцування груп по епідпоказникам.

Суворе проведення карантинних заходів.

Проводити огляд дітей на педикульоз і виявлення шкіряних захворювань.

Проводити роботу з профілактики гострих шлунково-кишкових захворювань:

- контроль за власною гігієною дітей, за маркуванням постільної білизни, халатів співробітників, ганчірок для миття посуду; прибирання підлоги в групах, туалетних кімнатах;

- контроль за санітарним станом фізкультурного, музичного залів, харчоблоку, груп.

щоденно

 

упродовж року

постійно

 

по показникам

 

постійно

 

постійно

 

 

медсестра

 

медсестра, вихователі

медсестра

 

медсестра

медсестра вихователі

вихователі

медсестравихователі

 

медсестра

завідувач, медсестра

медсестра

 

медсестра

 

 

VІI.

 

 

 

7.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.2.

 

 

 

 

7.3.

 

7.4.

 

 

7.5.

 

 

 

7.6.

 

7.7.

ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ ПО ЗНИЖЕННЮ ПРОСТУДНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ 

Провітрювання ігрових кімнат і спалень , наскрізне провітрювання  у відсутність дітей, контроль за температурним режимом приміщень:

- слідкувати за дотриманням сезонності в одязі;

- проведення ранкової гімнастики, повітряних ванн;

- щоденні прогулянки на свіжому повітрі;

- полоскання ротової порожнини настоями лікарських трав, 2% сольовим розчином;

- вживання в їжу цибулі, часнику;

- «С» вітамінізація третіх страв;

- прийом настоянки елеутерококу.

Проводити імунопрофілактику з метою раннього виявлення туберкульозу й своєчасного направлення на консультацію до фтизіатра.

Звіряти форму 63 в кабінеті щеплень.

Своєчасно проводити заплановані профілактичні щеплення.

Своєчасно проводити довгострокові медичні заперечення через комісію кабінету щеплень.

Планове обстеження на гельмінтози.

Лікування інвазованих дітей.

1 раз на рік

 

 

2 рази на рік

 

згідно з графіком

 

 

упродовж року

1 раз на рік

 

2 рази на рік

 

згідно з графіком

 

 

 

 

медсестра

 

 

 

 

 

 

медсестра

 

медсестра

медсестра

 

 

медсестра

 

 

VІІI.

 

 

8.1.

 

 

 

 

 

 

8.2.

 

 

8.3.

 

 

8.4.

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА

 

Забезпечити дотримання гігієнічної норми активної рухової діяльності дітей – 50% тривалості періоду неспання впродовж дня (з них – 70% за рахунок організованих форм фізичного виховання).

Забезпечити необхідний тренувальний ефект занять з фізкультури.

Звернути особливу увагу на заняття на відкритому повітрі під час прогулянок.

Проводити повний обсяг форм фізичного виховання, дотримуючись рекомендацій щодо їх тривалості, насиченості динамічним компонентом, застосування елементів корегуючої гімнастики, умов проведення:

- заняття з фізкультури, ранкова гімнастика, гігієнічна гімнастика після денного сну, рухливі ігри, рухливі розрядки під час ігрової діяльності в вигляді короткочасних (1-2хв.) стрибків, підскоків тощо й фізкультурні хвилини, паузи, піші переходи;

- спортивні розваги, свята, змагання.

постійно

 

 

 

постійно

 

 

 

 

постійно

 

 

 

 

 

 

медсестра, вихователі

 

 

 

 

вихователі

 

 

 

вихователі

 

 

ІХ.

 

9.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

9.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.3.

ОЗДОРОВЧО-ЗАГАРТОВУЮЧІ ЗАХОДИ

Створити дітям умови життя відповідно гігієнічним вимогам:

- здійснювати повний комплекс оздоровчо-загартовуючих заходів, передбачених програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

Загартування повітрям:

- забезпечити в групових та інших приміщеннях закладу повітряно-тепловий режим за рахунок суворого дотримання графіків провітрювання, застосування наскрізного провітрювання;

- в теплий період року сон у спальних кімнатах із відкритими вікнами;

- ранковий прийом дітей на свіжому повітрі;

- організація всього життя дітей на свіжому повітрі влітку.

Неспецифічні заходи загартування в повсякденному житті:

- полоскання горла (порожнини рота) з поступовим зниженням температури;

- гігієнічні водні процедури (умивання, миття рук до ліктів);

- ходіння босоніж по теплій підлозі в групі, фізкультурному залі;

- масаж килимом, ребристою дошкою, галькою.

 

упродовж року

 

 

 

 

постійно

 

 

 

завідувач, медсестра, вихователі

 

 

 

вихователі

 

 

 

Х.

 

10.1.

 

 

10.2.

 

10.3.

 

10.4.

 

 

 

10.5.

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

 Проводити контроль за санітарним станом харчоблоку.

Складати перспективне меню з урахуванням норм харчування.

Складати меню-розкладку, проводити закладку продуктів.

Проводити бракераж готової і сирої продукції, виставляти контрольні добові проби харчування.

Включати в раціон харчування максимум свіжих овочів, фруктів, соків.

 

Постійно

Медсестра

 

ХІ.

 

11.1.

 

 

 

 

11.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

11.3.

САНІТАРНО-ПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТА

Провести заняття по санітарному мінімуму із співробітниками дошкільного закладу згідно програми з прийняттям заліку.

Провести заняття з вихователями на теми:

- адаптація дитини, яка поступила в дошкільний заклад;

- профілактика шлунково-кишкових захворювань;

- надання першої допомоги при побутових травмах.

Забезпечити проведення первинного інструктажу з санітарно-гігієнічного режиму для працівників, що поступають на роботу.

 

згідно з графіком

 

 

упродовж року

 

упродовж року

 

Медсестра

 

завідувач

 

 

Медсестра

 

Медсестра

завгосп

 

 

 

Додаток 2

План спільної роботи ДНЗ №7 та загальноосвітньої школи №1

на 2017/2018 н.р.

№ з/п

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальні

Примітка

 

Взаємодія ДНЗ і школи

 

 

 

1.

Провести відвідування уроків читання добукварного періоду  та математики вихователями старших груп дошкільного закладу, проаналізувати переглянуту діяльність вчителя;

- провести відвідування занять з грамоти та математики у дошкільному закладі вчителями, проаналізувати діяльність вихователя;

-запросити вчителів, батьків та вихователів на семінар практичного психолога ДНЗ «У перший клас! Не поквапитися і не запізнитися».

1-15 вересня

Листопад Березень Квітень

Травень

 

 

2.

Провести екскурсії з дітьми старших груп:

·         до школи;

·         у шкільний музей;

·         у шкільну бібліотеку;

до стадіону.

 

Вересень

Листопад

Січень

Квітень

 

 

3.

 

Провести спільні виставки дитячих робіт:

«Золота осінь»

«Новорічна іграшка своїми руками»»

«Великдень»

1 раз на квартал

 

 

4.

 

Провести спільні свята та розваги:

«Осінній ярмарок»

«Віночок Різдвяних свят» «Свято матері»

«Останній дзвоник

Згідно плану

 

 

5.

Круглийстіл «Дошкільник – завтрашній школяр»

Квітень

 

 

6.

Провести консультації:

·         «Батькам майбутніх першокласників»

«Перший раз у перший клас прийшли батьки»;

·         «Поради батькам першокласників»;

·         «Фізіологічний розвиток та  шкільна успішність». 

 

 

Жовтень

 

Лютий

 

Березень

 

Квітень

 

 

 

 

Додаток 3

 

План музичних свят та  розваг на  2017/2018 н. р.

                               музичного керівника Боршош О.П.

 

Місяць

№ з/п

Молодша група №1

 

Вересень

1

 

2

День народження дітей ( далі – щомісячно)

 

Як ми вміємо  веселитися( народні ігри та таночки)

 

Жовтень

1

 

2

Сплюшка – веселушка (колисанки і забавлянки,потішки)

 

Ознайомлення з новою іграшкою (про правила поводже-ня з іграшками)

 

Листопад

1

 

2

Слухання  музичної казки «Колобок» (ілюстрованої)

 

Показ настільного театру «У Ведмедика День народ-ження» (правила гостинності,віршики, пісні)

 

Грудень

1

 

2

«Якби я був Миколайчиком»(обговорення  правил поведінки, вчинків дітей, які заслуговують подарунки)

«Підемо в гості до Діда Мороза» ( пісеньки, віршики , ігри з Дідом Морозом)

 

Січень

1

 

2

Перегляд лялькової вистави «як кошенятко маму шукало»

Концерт за участю старших дітей.

 

Лютий

1

 

2

Народні ігри під музику( з використанням атрибутів)

 

У нас у гостях лялька Катя( вірші, пісеньки, ігри)

 

Березень

1

 

2

Розвеселимо Ведмедика (народні ігри, частування «медом»)

Мамин день (вітання віршики, пісеньки, дарунки)

 

Квітень

1

 

2

День народження Катрусі(вітання частування, вкладання  спати)

Гра – драматизація казки «Дід та Баба»(використати укр.. національний одяг)

 

Травень

1

 

2

Перегляд книжки з музичним супроводом «Жили –були ліньки»

В гостях у бабусі – казкарки(розповідь казки за бажанням дітей)

 

Червень

1

 

2

Обігрування колисанок ( з новою лялькою)

Ігри  з народними іграшками(виконання простих дій з іграшками)

 

Липень

1

 

2

Забавлянки для Оксанки (обігрування забавлянок з новою лялькою)

Показ на фланелеграфі «Нові пригоди Колобка»

 

Серпень

1

 

2

Де живе казочка( розгляд казкових персонажів, називання їх)

Зіграємо оркестром( гра на шумових дит.інструментах)

 

Місяць

№ з/п

Молодша група №2

 

Вересень

 

1

 

2

День народження дітей (далі -щомісячно)

 

Клоун прийшов повеселити дітей(народні ігри , таночки, пісні)

 

Жовтень

 

1

 

2

Танок осінніх  листочків(виконання пісень, хороводів, таночків)

Мамина колискова(обігрування колисанок)

 

Листопад

 

1

 

2

Показ настільного театру «Зустріч з новою лялькою Катею»(навчання правил етикету)

Влаштуємо ляльці День народження(вітання, віршики, таночки, пісні)

 

Грудень

 

1

 

2

Ой хто, хто Миколая любить…(вітання дітей із святом, вручення їм подарунків)

В нас ялинка он яка! (Новорічне свято)

 

Січень

 

1

 

2

Зимові розваги( колядки, щедрівки, ігри під музику)

 

Концерт за участю старшихдітей

 

Лютий

 

1

 

2

Розповідь казки «Котик і Півник» (з муз. супроводом)

 

Комплексна розвага « У гості прийшов Ведмедик» (народні ігри, виготовлення коробок)

 

Березень

 

1

2

Свято мами

Вечір музичної загадки(про тварин, іграшки, предмети побуту)

 

Квітень

 

1

 

2

Лялькова вистава «Рукавичка»

 

Тематична розвага «Весна і діти»(пісні, вірші, ігри)

 

Травень

 

1

 

2

Слухання  музичної казки(з використанням ілюстрацій)

 

Послухаємо наш оркестр(на дитячих музичних інструментах)

 

 Червень

 

1

2

Відвідини бабусі – казкарки

Перегляд сценки з використання народних іграшок(призначення іграшок, дії з нами)

 

Липень

 

 

1

 

2

Чий віночок кращий(народні ігри з музичним супроводом)

День народження Катрусі (вітання, правила гостинності)

 

Серпень

 

1

 

2

Показ на фланелеграфі «Нові пригоди золотого яєчка»(за казкою «Курочка Ряба»)

У нас в гостях Невмійко (навчання правил мовленнєвого етикету)

 

Місяць

№ з/п

Середня група

 

Вересень

 

1

 

 

2

День народження дітей(далі – щомісячно)(вітання, виготовлення подарунків)

 

Свято врожаю

 

Жовтень

 

1

 

 

2

Осінні барви(таночок з листочками,хороводи,

Вірші, народні ігри, забави)

 

Слухання казки «Солом’яний бичок» з муз. супроводом

 

Листопад

 

1

 

 

2

Комплексна розвага «Природа в музиці»(слухання музики, спів, хороводи, ігри)

 

Показ настільного театру «Зайчикова хатка»

 

Грудень

 

1

 

 

2

З любов’ю до Св. Миколая(пісні, вірші,таночки, правила поведінки, мовленнєвого етикету)

 

Новорічне свято «Добрий день, диво – ялинка!»

 

Січень

 

1

 

2

Колядки, щедрівки (новорічні віншування, вітання)

 

Привітання дітей (пісні, танці, вірші, народні ігри)

 

Лютий

 

1

 

2

Гра-драматизація казки «Рукавичка»( з муз. супроводом)

 

Послухаємо наш оркестр( гра на дит. муз. інструментах)

 

Березень

 

1

 

2

Мамине свято

 

Вечір музичної казки (про іграшки, тварини, рослини)

 

Квітень

 

1

 

2

«Мальоване яєчко» (ігри з крашанками, писанками)

 

Комплексна розвага «Казка в музиці»

 

Травень

 

1

 

2

Що весна нам принесла?(веснянки, заклички, хороводи)

 

Дитячі вечорниці(народні ігри, ігри-жарти,пісні-жарти)

 

Червень

 

1

 

2

На гостину до бабусі Орисі(про культуру поведінки, мовленнєвий етикет,приказки, частування)

Концерт силами дітей

 

Липень

 

1

 

2

«Ой на Івана, ой на Купала»( участь дітей у святі)

 

«Весело нам у садочку(народні ігри, хороводи, вірші…)

 

Серпень

 

1

 

 

2

Послухаємо наш оркестр( виконання укр.. нар. пісень на дитячих муз. інструментах)

 

На бабусиному подвір’ї(пісеньки, вірші про свійських тварин і птахів)

 

Місяць

№ з/п

Старша група

 

Вересень

 

1

 

2

День народження дітей(далі – щомісячно)

 

Тематична розвага «До краю, женчики, до краю,

я коровай вам покраю»

 

Жовтень

 

1

 

2

Осінній ярмарок (з виставкою овочів, фруктів)

 

Комплексна розвага «Шануймо родину, шануймо сім’ю»

 

Листопад

 

1

 

2

Народні музичні ігри «На дідусевому подвір’ї»

 

Музична драматизація казки «Пан Коцький»

 

Грудень

 

1

 

2

«Ой хто, хто Миколая любить…»

 

Новорічне свято

 

Січень

 

1

 

2

Різдвяні святки (віншування, колядки, щедрівки, засівалки)

Вечір гумору (жартівливі пісні, небилиці, ігри-жарти)

 

Лютий

 

1

 

2

Стрітенські вечорниці (проводи зими)

 

Свято «Мово, моя калинова» (21 лютого – Міжнародний день рідної мови)

 

Березень

 

1

 

2

Свято 8 Березня

 

Читання віршів Т. Шевченко (під муз. супровід)

 

Квітень

 

1

 

2

Свято Великодня з весняними обрядами

 

Вечір музичної загадки

 

Травень

 

1

 

2

День Матері «Материнська свята доброта»

 

Свято «Випускний бал»

 

Червень

 

1

 

2

Концерт «Дитячі пісні про головне» (до Дня Захисту дітей)

Музична розвага «Парад оркестрів»

 

Липень

 

1

 

2

«Ой на Івана ой на Купала» (нар. обряди і традиції)

 

Лялькова вистава «Кіт у чоботях»

 

Серпень

 

1

 

2

Слухання  казки у записі

 

Концерт « Моя Україна – мій рідний край»

 

Додаток 4

 

Перспективне планування фізкультурних свят та розваг

                                        для дітей дошкільного віку       

на 2017/2018 навчальний рік

інструктора з фізичної культури Марадик С.В.

 

Дата

Зміст роботи

Молодша група № 1,

молодша група № 2

Середня група,

старша група

Вересень

1.

«В гостях у лиски-Аліски» – розвага

1.

«З фізкультурою дружимо» – розвага

2.

«Казка в гості завітала» – розвага

2.

«Котигорошко» – розвага

Жовтень

1.

«Подорож до осіннього лісу» – розвага

1.

«Веселі естафети» – розвага

2.

«І хлопчики, й дівчата – спритні малята» » – розвага

2.

«Казкові богатирі» – розвага

Листопад

1.

«Сильні та спритні» – розвага

1.

«В гостях у клоуна» – розваги

2.

«Коза та козенята»– розвага

2.

«Ми спортсмени» – розвага

Грудень

1.

«Ми веселі дошкільнята» – розвага

1.

«Здрастуй, зимонько-зима» – розвага

2.

«Підкинь, спіймай, упасти не давай» – розвага

2.

«Якщо хочеш бути здоровим» – розвага

Січень

1.

«Фізкульт – ура!» – спортивне свято

1.

«Пригоди веселого сніговика»свято

2.

«Віночок рухливих ігор» – розвага

2.

«Віночок українських народних ігор» – розвага

Лютий

1.

«Зимові забави» – розвага

1.

«Пригоди в зимовому лісі»– розвага

2.

«Подорож на галявину казок» – розвага

2.

«Проводи зими» – розвага

Березень

1.

«Веселі каруселі» – розвага

1.

«Весна іде, тепло несе» – розвага

2.

«Віночок українських народних ігор» – розвага

2.

«У світі казки чарівної» – розвага

Квітень

1.

«Спритні, веселі, дружні»– свято

1.

«Юні пожежники» – розвага

2.

 

2.

«Космічна подорож» – розвага

Травень

1.

«Весна красна – радість принесла» – розвага

1.

«Жмуток спортивних ігор» – розвага.

2.

«Будь здоровим, малюк»– розвага

2.

«Спорт – це сила, спорт – це гра, дітворі – фізкульт-ура!»свято