Правила прийому та відрахування дітей

Шановні батьки!

•  Прийом дітей до  закладу  дошкільної освіти здійснюється відповідно листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25.05.2011 №1/9-389 "Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу"
  • Згідно ст.53 Конституції України кожен має право на освіту. Держава забезпечує доступність дошкільної освіти в державних і комунальних учбових закладах. Згідно з Рішенням Конституційного суду України від 04.03.2004 р. №5-pn/2004 доступність освіти, як конституційна гарантія реалізація права на освіту означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту і держава має створити можливості для реалізації цього права.
  • Відповідно до ст. 34 Закону України "Про освіту", прийом дітей в дошкільні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків.
  • Згідно ст.36 Закону України "Про дошкільну освіту", батьки мають право вибирати  заклад дошкільної освіти.
  • У відповідності п.6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003р. №305, прийом дітей в дошкільний учбовий заклад здійснюється керівником протягом календарного року на підставі:

* наявність номеру заявки в Електронній черзі.

Онлайн посилання щодо  здійснення електронної реєстрації дітей у комунальні заклади дошкільної освіти та дошкільні відділення закладів загальної середньої освіти Ужгородської міської ради:  https://geo.rada-uzhgorod.gov.ua/service

* заяви батьків або або законного представника дитини.

* медичної картки про стан здоров"я дитини,

* довідки сімейного лікаря про епідеміологічне оточення,

*свідоцтва про народження.

Підстави для відрахування дитини з ЗДО:

• на підставі медичного висновку про стан здоров`я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в ЗДО цього типу;
  • за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
  • коли дитина не відвідує заклад дошкільної освіти без поважних причин більше місяця;
  • у разі несплати батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

За дитиною зберігається місце в ЗДО у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків, а також у літній період (75 днів).