Розмір плати для батьків за харчування дитини в ДНЗ

На виконання   Закону України «Про дошкільну освіту», постанови Кабінету Міністрів України 22.11.04р.  №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»  зі змінами згідно з постановою Кабінету Міністрів 26.06.2007р. №873,  Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та міністерством охорони здоров’я України від 17 квітня 2006 р. №298/227 із змінами, Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернат них закладах, затвердженого накозом МОН України №667 від 21.11.2002р. із змінами,  рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради  27.12.2017р. №411 «Про зміну грошової норми харчування у ДНЗ та дошкільних групах НВК міста» з  1 січня 2018 року введено в дію грошову норму харчування дітей у дошкільних навчальних закладах загального розвитку та комбінованого типу,  дошкільних групах навчально-виховних комплексів 43 (сорок три) гривні в день.

Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у закладах дошкільної освіти  та дошкільних групах НВК з розрахунку, що  50% сплачують батьки, 50% - з міського бюджету.

Звільняються на 100% від оплати за харчування:

- Діти у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах. Звільнення від оплати здійснюється на підставі заяв батьків або осіб, що їх замінюють, та довідок.

-Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування Звільнення від оплати здійснюється на підставі заяв батьків або осіб, що їх замінюють, та підтверджуючих документів.

- Діти-інваліди. Звільнення від оплати здійснюється на підставі заяв батьків або осіб, що їх замінюють, та підтверджуючих документів.

-Діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", які навчаються у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах. Звільнення від оплати здійснюється на підставі заяв батьків, або осіб, що їх замінюють, та довідок управління праці та соціального захисту ( на період дії довідки).

- Діти учасників АТО, учасників бойових дій. Звільнення від плати здійснювати на підставі заяви батьків, чи осіб, які їх замінюють, посвідчення учасника бойових дій або довідок, визначених Постановою Кабінету Міністрів України 20.08.2014р. №413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» - для звільнених військовослужбовців; довідки командира частини про участь особи в антитерористичній операції на Сході країни для тих, хто проходить в даний час військову службу.

-Діти з сімей, переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції після подання відповідних документів. Звільнення від плати  здійснювати на підставі заяви батьків, чи осіб, які їх замінюють та довідки  про взяття на облік осіб, переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції визначеної Постановою Кабінету Міністрів  України 1 жовтня 2014 р. №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» із змінами.

Звільняються на 50% від оплати за харчування дітей батьків або осіб, які їх замінюють, з багатодітних сімей. Звільнення від оплати здійснюється на підставі заяв батьків або осіб, що їх замінюють, та довідок.