Маленькі маніпулятори. Або хто кого виховує

Практично всі діти проходять через період, коли пробують істериками і сльозами добитися бажаного. Це не катастрофічно, але головне вчасно побачити межу, за якою така поведінка може стати для дитини нормою. Які ж найчастіші способи маніпулювання використовують діти, щоб вплинути на дорослих?

Сльози - ефективний спосіб управління батьками
Сльози немовляти можуть розповісти батькам багато як про стан його здоров'я, так і про психологічний стан, до того ж вони можуть підказати, що пора малюка годувати або переодягнути. Сльози старших дітей теж можуть вказати на наявність проблем зі здоров'ям або бути показником внутрішньої напруги або слабкості. До того ж, якщо ваша дитина меланхолік, вона може часто плакати, адже такий стиль поведінки для неї природній.
Однак досить часто дитячі сльози - це лише спосіб маніпуляції своїми батьками. Якщо ви запідозрили, що дитина намагається таким чином управляти, поспостерігайте, в яких ситуаціях вона починає плакати. Якщо сльози проявляються тільки після батьківської заборони або обмеження в чомусь, значить, це явний спосіб ще раз спробувати отримати бажане. Скоріше за все, в якихось подібних ситуаціях ви поступилися дитині, яка плакала і вона прийняла цей стиль керування дорослими як можливість домогтися свого.
Істерика
Скільки разів ми могли спостерігати ситуацію, коли посеред вулиці чи магазину дитина падала на землю, голосно плакала і кричала, вимагаючи у батьків щось купити. Якщо після такого батьки швидко задовольняють бажання дитини, вона ще не раз спробує отримати те, що хоче, точно таким же способом. У такому випадку існують кілька способів заспокоїти дитину і не купувати чергову іграшку. По-перше, проігнорувати істерику і відійти на деяку відстань, швидше за все, як тільки дитина помітить, що мама пішла, вона перестане кричати, оскільки більше не до кого висувати свої вимоги. По-друге, можна швидко відвести дитину від предмета його бажання, і це допоможе йому заспокоїтися. По-третє, спробуйте поговорити з малюком, якщо він не реагує на слова, просто постійте поруч, поки він не заспокоїться.
Перекладання провини
Перекладання провини на неіснуючу або існуючу особу, наприклад, на кішку, яка розбила вазу, або ще на когось є досить популярним вивертом, за допомогою якого діти намагаються уникнути покарання і домогтися заохочення. Не варто підігравати їм, так як дитина ніколи не зрозуміє, що перекладати свою провину на іншу людини не просто неетично, але й може позбавити її поваги друзів і близьких людей.
Удавання
Бувають випадки, коли діти, які часто хворіють, зрозумівши, що під час хвороби їм дозволяють багато чого, починають прикидатися, що погано себе почувають, тільки заради отримання вигоди, наприклад, щоб пропустити відвідування дитячого садка або школи, отримати шоколадку або нову іграшку. Звичайно, не можна ігнорувати скарги дитини на погане самопочуття, але краще не задаровувати її під час поганого самопочуття, а відразу ж звертатися до лікаря. Дуже скоро маленький удавальник припинить використовувати цей прийом для спроби маніпулювати батьками.